fbpx
Skip links

Şehirler Arası Nakliyat

Şehirler Arası Nakliyat

İster ev olsun, ister iş yeri olsun; insanları en çok zorlayan konulardan birisi de nakliyat konusudur. Yani eşyalarınızın taşınma işlemidir. Çünkü bu işlem sırasında dikkat edilmesi gereken birçok farklı konu mevcuttur. Taşınma planı yapılması, eşyaların paketlenmesi ve gruplandırılması, fiyat araştırması gibi birçok farklı konuda geniş kapsamlı bir araştırma yapmak gerekiyor. Nakliyat işlemi şehir içi nakliyat ve şehirler arası nakliyat olmak üzere iki farklı türe ayrılır. Şehir içi nakliyat; eşyaların şehir içinde, bir adresten alınıp, başka bir adrese gönderilmesi işlemidir. Peki şehirler arası nakliyat nedir?

Şehirler Arası Nakliyat Nedir?

Şehirler arası nakliyat, müşterilerimizin ev eşyalarını veya ticari malzemelerini güvenle bir şehirden diğerine taşımak için sunduğumuz bir hizmettir. Profesyonel ekibimiz, paketleme, yükleme, taşıma, boşaltma gibi adımları içeren detaylı bir taşıma sürecini titizlikle yönetir. Ayrıca, müşterilerimize taşıma sigortası gibi ek hizmetler sunarak, taşınma sürecini daha güvenli ve sorunsuz hale getiriyoruz. Kiptaş Nakliyat olarak amacımız, müşterilerimize uzmanlaşmış bir ekip tarafından desteklenen güvenilir ve kaliteli bir şehirler arası nakliyat hizmeti sunmaktır.

Şehirler Arası Nakliyat Nasıl Yapılır?

Evden eve taşımacılık; yani bir diğer adıyla şehir içi yada şehirler arası taşımacılık oldukça zor ve yorucu bir iştir. Özellikle şehirler arası nakliyatın birçok yönden çok daha zor olduğunu söylemek mümkün. Eğer böylesine zor ve yorucu bir işlemin, problemsiz şekilde yapılmasını istiyorsanız, her yönden doğru firmayı bulmanız çok önemli. Bu nedenle; nakliyat işlemini yapacak olan firmayı seçerken, geniş kapsamlı bir araştırma yapmak sizin faydanıza olacaktır. Şehirler arası nakliyat; bir eşya yada malzemenin, müşterinin isteğine bağlı olarak bir şehirden alınıp, başka bir şehire taşınması işlemidir.

Şehirler Arası Nakliyatta Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tıpkı şehir içi nakliyat konusunda olduğu gibi; şehirler arası nakliyat konusunda da dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. Şehirler arası nakliyatta dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

 • Firmalar; hem rekabet amacıyla, hemde sizi daha kolay bir şekilde ikna edebilmek için, bazen düşük fiyat sunabilir. Fakat bu durum sizi kesinlikle aldatmasın. Çünkü nakliyat işlemlerinde her şey en ince ayrıntısına kadar hesaplanır ve bu hesaplamadan çıkan fiyat, sanıldığı kadar düşük değildir. Bu nedenle size sunulan düşük fiyatlara aldanmayın.
 • Taşınma işleminizi yapacak olan firmayı seçmeden önce iyi bir araştırma yapın. Firmanın araçları gerçekten bu işe uygun mu değil mi, sigorta yapıyor mu, asansör kullanıyor mu, yaptığı işi ciddiye alıyor mu gibi sorulara cevap bulmanız gerekiyor. Eğer tercih ettiğiniz firma bütün bu soruların cevabına olumlu yönde uyuyorsa zaten problem yoktur ve o firma doğru firmadır.
 • Taşınma sırasında ve süresinde en önemli kavram zaman kavramı. Çünkü zaman hem sizin için, hem de firma için çok önemli ve değerli. Firma vakit kaybetmeden, eşyaları eski adresinden alarak, yeniadresine götürmeyi düşünecektir. Siz de aynı şekilde taşınma işleminin hızlı bir biçimde sonuçlanmasını isteyeceksiniz. Bu nedenle taşınma planınızı erken yapın.
 • Taşınma sırasında; bir diğer önemli konuda firma ile olan iletişim. Eğer firmayla iletişiminiz ne kadar sağlıklı ve düzgün olursa, taşınma işlemi de o ölçüde sorunsuz bir şekilde gerçekleşir. Bu nedenle firmaya gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde verin, sık sık iletişim kurun.
Şehirler arası nakliyatta dikkat edilmesi gereken diğer konular ise şunlardır:

Eşya Listesi Yapın:

Taşınma işlemine karar verdikten sonra; ilk yapılacak işlem eşyalarınızın listesini hazırlamak olmalıdır. Çünkü eşya listesi hazırlamak, hem olası bir karışıklığın önüne geçer, hem de size oldukça zaman kazandırır. Liste hazırlarken, eşyaları kendi aralarında gruplandırmak da aynı şekilde olası bir karışıklığı önler. Bu sayede kolilerin nakliye aracına yüklenmesinde de gruplandırma yapılabilir. Aynı odanın eşyaları birbirine yakın dizilebilir. Yeni evinize eşyaları indirirken çalışanlara ve size kolaylık sağlamış olursunuz.

Araştırmanızı İyi Yapın

Çalışacağınız firmayı, firmanın özelliklerini, gerekli belgelere sahip olup olmadığını ve buna benzer konuları araştırmak, bu konular hakkında bilgi sahibi olmak, taşınma işleminin kafanızda soru işareti olmadan yapılması anlamına gelir. Piyasada birçok nakliyat firması var, fakat siz kendinize en uygun olanı seçmek zorundasınız. Çünkü her firmanın belirlediği fiyat, sunduğu hizmete ait özellikler, müşteriye sunduğu hizmetler birbirinden çok farklıdır.

Şehir İçi Nakliyat Nasıl Yapılır?

Şehir içi nakliyat işleminin en temel kuralı; güvenilir ve taşıma işlemini sorunsuz şekilde gerçekleştirebilecek bir nakliyat firması bulmaktır. Bunun için öncelikli olarak yapılması gereken, sağlıklı ve iyi bir araştırma yapılmasıdır. Günümüzde internet ortamında gereken her türlü bilgiye kolayca ulaşıldığını göz önünde bulundurursak, aslında araştırma yapmak o kadar da zor bir işlem değildir. Sadece araştırma yaparken; fiyatlandırma, fiyata dahil olan hizmetler, araçların güzergahı, firma hakkında ki bilgiler, sigortalı taşıma hizmeti olup olmaması gibi konuların biraz daha dikkatli bir şekilde araştırılmasıdır. Eğer; problemsiz bir taşınma istiyorsanız, bu kriterlerin tamamını karşılayan bir firma olmasına dikkat edin.

Şehir İçi Nakliyat Planı Yapın

Nakliyat işleminden önce; ayrıntılı bir plan yapmak, hem size kolaylık sağlayacak, hem de taşınma sırasında herhangi bir problem oluşmasını önleyecektir. Planlama işlemini; eşyaların gruplandırılması, numaralandırılması, hacim ve boyutlarının belirlenmesi, önceliklerine göre ayrılması, kolilerin içinde ki eşyaların özellikleri ve adedi gibi özellikleri göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.

Planınızı Mutlaka Önceden Yapın

İster şehir içi nakliyat olsun, ister şehirler arası nakliyat olsun nakliyat konusunda en çok dikkat edilmesi gerken ve en önemli konulardan birisi da planlama. Hem taşınma öncesinde, hem taşınma sırasında, hem de taşınma sonrasında herhangi bir aksaklık olmaması için planlamanızı önceden yapın. Eşyalarınızın ne zaman evden alınacağı, ne zaman yeni eve teslim edileceği gibi konularda planlamanın yapılması, hem size zaman kazandıracak hem de avantajınıza olacaktır.

Nakliyat Firması Size Hangi Soruları Sorabilir?

Taşınma işleminin; hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleşmesi için karşılıklı olarak iyi ve doğru iletişim kurmak çok önemli. Bu nedenle taşıma işini yapacak olan firmanın da size yöntelteceği bazı sorular olabilir. Bu sorular şunlardır:

 • Evde kaç oda bulunuyor? (Hem eski ev hem yeni ev için)
 • Asansör kullanımı konusunda herhangi bir problem var mı
 • Paketleme işlemini kendiniz mi yapacaksınız?
 • Montaj işlemi gerektiren veya demonte ürünleriniz var mı?
 • Daha önce ev taşıdınız mı, taşıma sırasında herhangi bir problemle karşılaştınız mı?
 • Nakliyat aracı evinize ne kadar mesafede yanaşabilir?
 • Eviniz site içindeyse, taşıma işlemi için site yönetiminden gerekli izinler alındı mı?
 • Oturduğunuz daire kaçıncı katta?
 • Taşınacak olan eşyaların detaylı bilgisi nedir?
Ayrıca evden eve nakliyatta sunduğumuz hizmetlerden daha kapsamlı olarak bilgi almak isterseniz bu konuyu daha kapsamlı olarak ele aldığımız Maltepe evden eve nakliyat ya da Pendik evden eve nakliyat adlı yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Nakliyat Firmasının Profesyonel Olup Olmadığını Nasıl Anlayabilirsiniz?

Her işte olduğu gibi; nakliyatta da işini iyi yapan, profesyonel bir firma ve profesyonel bir ekip olması çok önemli. Çünkü profesyonel bir firma; her zaman için tercih edilme ihtimali yüksek olan bir firmadır ve müşterilerin güven duyduğu bir firmadır. Bir firmanın profesyonel olup olmadığını anlamak için dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterler şunlardır:

 • Firmanın mevcut bir nakliyat aracı var mı ve bu araçlar firmanın kendisine mi ait?
 • Nakliyat konusunda tecrübeleri var mı?
 • Firmaların sahip olduğu ve ellerinde bulunması gereken yetki belgesine sahip mi ?
 • Bu işle ilgili tecrübesi var mı yada daha önce nakliyat işi yapmış mı?

Fiyatlar, taşınacak eşyaların miktarı, taşınma mesafesi, ek hizmetler ve taşınma tarihi gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Ücretsiz keşif hizmetimizle size en uygun teklifi sunmak için size bir telefon ya da bir form uzağınızdayız.

Profesyonel ekibimiz, özel ambalaj malzemeleri kullanarak eşyalarınızı güvenli bir şekilde paketler. Değerli eşyalar için ekstra koruma sağlamak için özel önlemler alıyoruz.

Eşyalar, yeni adresinizde belirlediğiniz yerlere yerleştirilir. Mobilya montaj ve de-montajı gibi ek işlemler de tarafımızdan yapılmaktadır.

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerez verilerini kullanır.
İncele
Sürükle