Evden Eve Nakliyat - Kiptaş Nakliyat - 444 0 771

Skip links

Evden Eve Nakliyat

Evden eve nakliyat konusu hakkında merak edilen birçok unsur bulunur. Bu unsurların neler olduğu oldukça önemlidir.

Vereceğimiz bilgiler ile sizi bu konuda kesinlikle aydınlatmış olacağız.
Öncelikle evden eve nakliyat nedir, buna yanıt verelim.
Evden eve nakliyat bir taşımacılık sektörü hizmetidir ve adresinizin hangi iller arasında yer aldığından bağımsız olarak çalışır.

Bunun anlamı şudur; evden eve nakliyatta farklı iki adres arasında eşyaların taşınması sağlanır. Bu iki adres bazı durumlarda farklı iller arasında yer alabilir. Bu durumda da yine şehir içi taşımacılıkta olduğu gibi eşyalar belirtilen noktaya sağlam bir şekilde iletilir.

Şehirler arası nakliyat yapmak isteyen bireylerde ortama 3 gün boyunca eşyalar taşınabilir. Ne kadar zaman aldığının ve ne kadar uzak mesafelere gidilmesi gerektiğinin hiçbir önemi yoktur. Bireyin adresi ve ili net bir şekilde belirtmesi yeterlidir.

Evden eve nakliyat son derece önemli ve göründüğünden daha zor bir iştir. Birçok meslek dalına göre daha kalifiye ve tecrübeli eleman gerektirir. Bu nedenle ilk işe alınan bireyler, kendisinden kat be kat daha tecrübeli olan bireylerin yanında gözlem yaptırılarak eğitilebilir.

Evden eve taşımacılık çalışanlarında tecrübe, deneyim, donanım ve tekniki beceri mutlaka olması gereken özelliklerdir. Bu nedenle eleman alımında işçiler seçilirken büyük titizlik ile hareket edilir. Çünkü bu işlem yalnızca taşımacılık hizmeti ile sınırlı değildir. Çalışanların güvenilirliği ve becerisi son derece önemli bir konudur.

Nakliye denilince bireylerin akıllarına ilk gelen evden eve nakliyattır. Bu meslek evrensel bir meslek olma özelliği taşımaktadır. Dünyanın tüm ülkelerinde şehir içi ve şehirler arası taşımacılık hizmeti veren firmalar vardır.

Bunun en büyük nedeni bu işlemi bir kişinin kendi evi için kendi başına yapmasının mümkün olmamasıdır. Bireyler pek çok farklı nedenden dolayı evlerini farklı bir mekana taşıma ya da farklı bir şehre taşıma ihtiyacı duyabilir. Bu son derece insani, doğal bir durumdur.

Evden Eve Nakliyatta Eşyaların Paketlenmesi

Evden eve nakliyatta verilen hizmetlerden biri de eşyaların paketlenmesi hizmetidir. Bireyler dilerlerse taşıma işlemini daha konforlu bir hale getirebilmek adına eşya paketlemesini firma çalışanlarına bırakabilir.

Bu sayede eşyalar normal bireylere göre daha korunaklı şekilde paketlenir.

Kolilerin düzenini çalışanlar kendine göre ayarlar. Bu sayede nakliye aracına bindirme ve nakliye aracından indirme esnasında daha pratik ve hızlı davranılır.

Kolilerin üzerine gerekli işaretlendirmeler de yapılır. Bu sayede hangi paketin hangi odaya ait olduğuna daha hızlı karar verilir.

Kırılacak eşyalar arasındaki mesafeler en doğru şekilde ayarlanabilir. Kolilerin konumları uzun yolculuklar için güvenli olacak şekilde ayarlanır ve araca doğru teknikler ışığında bindirilir.

Müşteri eşyaları kendisi paketlediğinde kırılacak eşyaların yeterli korumasını sağlayamayabilir. Bu da aracın yol esnasında sarsılması sonucunda bazı eşyaların kırılmasına neden olabilecek ciddi bir durumdur.

Kişilerin eşyalara verdiği değer maddi iken kırılmalar bir sorun teşkil etmeyebilir. Çünkü kişilere taşıma işlemi öncesinde sigortalı taşımacılık hizmeti sağlanabilir. Ancak eşyalara verilen değer manevi boyutta olduğunda bu kaybın geri dönüşü ne yazık ki mümkün değildir. Bu durumun farkında olan firmamız herhangi bir eşyanızın zerresine dahi zarar gelmemesi adına ellerinden gelen en iyi hizmeti sunarlar.

Ayrıca sigortalı taşımacılık hizmeti hakkındaki yazımıza bakarak bu konu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Evden Eve Nakliyatta Asansörlü Taşımacılık

Evden eve nakliyat denilince akıllara en çok gelen uygulamalardan biri de asansörlü taşımacılık hizmetidir.

Çevrenizde bu hizmeti alan ya da dışarıda gezdiğiniz herhangi bir günde bu işlemi yapan bireylere mutlaka rastlamışsınızdır.

Bu hizmet evden eve taşımacılık hizmetinin içinde en sık ihtiyaç duyulan uygulamalardan biridir. Bunun nedeni evlerimizin artık daha çok apartman, residence ya da gökdelen şeklinde olmasıdır.

Belki apartmanınızdaki asansörü yük sınırını taşmadan taşımak niyetinde olabilirsiniz. Ancak bu uygulama ile yeni komşularınıza ciddi anlamda gün boyu rahatsızlık verirsiniz.

Hem asansörün gün boyu meşgul olması hem de belki 20 kere yukarı aşağı yapılması sonucu taşıma süresinin çok artması ve bunun sık şekilde gerçekleşmesi sonucu asansörün bozulması sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Asansör bozulduğunda tamirat için ek bir harcama yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Bu nedenle üst katlar için apartmanın içerisinde yer alan asansörü kullanarak eşyaları eve indirmekten birçok problemi yaşamamak adına kaçınmalısınız.

Asansörlü taşımacılık hizmetinden bahsederken kesinlikle apartmanın içerisinde yer alan asansörü kullanarak eşya taşımaktan bahsetmiyoruz.

Asansörlü eşya taşımacılık hizmetinde nakliye aracına ek bir asansör kullanılır. Bu asansör düz bir zeminden oluşur. Bu zemin üzerinde mümkün olduğunca çok eşya yüklenir ve araç üzerinden yukarı doğru kaldırılarak evin balkon kısmına ulaştırılır.

Bu işlem sırasında nakliye çalışanları iki ayrı ekibe ayrılır. Bir ekip nakliye aracının içerisinde eşyaları asansör adlı zemine bindirir. Bir çalışan bu asansörü yukarı doğru kaldırır.

Ardından balkonda bekleyen ekip eşyaları evin içerisine indirir. Ardından asansör sistemi yeniden aracın içerisine indirilir.

İşlem eşyalar tamamen taşınana kadar bu şekilde devam ettirilir. Bu asansör sisteminin zemini oldukça geniştir. Bu sayede taşıma işleminin inanılmaz derecede hızlı ve pratik bir şekilde taşınmasına olanak sağlar. Bu bakımdan da bireylerin 3. kattan itibaren tercih ettikleri gözde bir uygulama olmasına yol açar.

Asansör taşımacılığı hakkında yazdığımız yazımıza tıklayarak bu konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Evden Eve Nakliyatta Eşya Güvenliği

Evden eve nakliyat konusunda verilen hizmetin her aşamasında en önemli unsur karşılıklı güven ilişkisidir.

Müşteriler güvenerek eşyalarını nakliye firmasına emanet eder. Emanet edilen eşyaları kendi eşyası kadar sahiplenen ve koruyan firmalar her zaman diğer firmalara göre birkaç adım ileridedir.

Bazı kişilerin geçmiş yıllardan sahip oldukları eşyalarının kaybolması, eşyalarını indirip bindirirken gerekli özenin gösterilmemesi ve araç içerisinde sürücünün vurdumduymaz davranışlar sonucunda eşyaların hasar alması gibi durumlar görülebilmektedir.

Bu durumlara firmamız kesinlikle müsamaha göstermemektedir. Bireylerin evlerinde kullandıkları eşyaların hem maddi hem de manevi anlamı oldukça büyüktür ve oldukça önemlidir. Bu konulara gereken özeni gösteren firmamız kendi ellerinde olmayan durumlar dışında sıfır hasarsız ve sıfır kayıp ile eşyalarınızı bir adresten başka bir adrese teslim eder.

Bu hususlar konusunda dikkatli davranmayan çalışanlarımız ile yollarımızı ayırmaktan çekinmeyiz. Zaten onları işe alırken de gerekli tüm uyarıları ve eğitimleri yaptığımızdan başımıza hiç gelmemiş durumlardır.