fbpx
Skip links

Şehir İçi Nakliyat

Şehir İçi Nakliyat

Herkes; hayatının büyük bir bölümünü çalışarak ve bir bölümünü de başını sokabileceği bir ev, bir yuva arayarak geçiriyor. Bazıları meslekleri gereği, bazıları da maddi açıdan yaşanan problemler gereği ev yada iş yerlerini bir süre sonra başka yere taşımak zorunda kalabiliyor. Bu durumda da ilk yapılan işlem şehirler arası yada genel olarak şehir içi nakliyat. Peki şehir içi nakliyat nedir ve nasıl yapılır? Avantajları nelerdir?

Şehir İçi Nakliyat Nedir?

Şehir içi nakliyat konusunda; belirli bir tanımlama maalesef yok. Fakat kısa ve genel bir tanımlama yapmak gerekirse, şehir içi nakliyat müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek için ev yada ofis eşyalarını, bulundukları yerden alarak, istenilen adrese doğru zamanında taşıyabilmek için, gerekli prosedürleri, planlama, uygulama ve kontrol etme sürecidir.

Şehir İçi Nakliyatın Aşamaları Nelerdir?

Şehir içi nakliyatın; sırasıyla takip edilmesi ve uyulması gereken belirlii aşamaları vardır. Bu aşamalar şunlardır:

 • Demontaj ve paketleme
 • Eşyaların nakliyat aracına taşınması
 • Yeni adrese eşyaların nakil edilmesi
 • Yeni adrese eşyaların taşınması
 • Montaj ve yeni evin istenilen yerlerine eşyaların konması

Şehir İçi Nakliyat Öncesinde Eşyaların Hazırlanması

Şehir içi nakliyat veya evden eve nakliyat öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı konular var. Bu konular şunlardır:

 • Nakliyat işleminden önce; eşyalarınızın tümünü dikkatli ve doğru bir şekilde paketlemeniz gerekiyor
 • Paketleme işlemi sırasında; kendinize taşınacakların listesini hazırlayın. Bu sizi taşıma sırasında oluşabilecek karmaşadan kurtaracaktır.
 • Bu listeyi; taşınacak eşyaları ve taşınmada kullanılan kolileri numaralandırabilirsiniz. Bu da eşyaları gruplandırmada size önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Bu işlemin bir başka faydası da; yeni taşındığınız evinizde eşyalarınız zaman kaybetmeden yerleştirme şansı vermesi.
 • Nakliyat işleminden önce dikkat etmeniz gereken bir başka konu da eşyalaın paketlenmesi. Eşyalarınızın kırılma veya zarar görme ihtimaline karşı güzel bir şekilde, koli bandıyla bantlamanızda fayda var. Ayrıca kolileme işlemi sırasında da dikkat etmeniz gerekir.
 • Bir başka önemli konu da; eşyalarınızı koliledikten sonra, kolinin yan tarafına hangi eşyanın hangi odaya ait olduğunu yazmanız. Bu durum; hem nakliyat işlemini gerçekleştirecek olan şirket için, hem de sizin için faydalı olacaktır. Aynı zamanda eşyaların karışmaması için de önemlidir.
 • Nakliyat işleminden önce; kendinize, içinde küçük ama size fayda sağlayacak eşyaların da olduğu bir taşınma kiti hazırlayın. Bu kitin içinde genel olarak; koli bandı, makas, maket bıçağı ve renkli kağıtların bulunması yeterlidir.
 • Paketleme işlemi sırasında bir plan yapın ve kendinize bir düzen oluşturun. Yani bir odanın eşyasını bitirmeden, diğer odaya geçmeyin.
 • Taşırken; hem size hem de nakliyatçı firmanın personeline kolaylık sağlaması için, ağır eşyaları büyük kolilere, hafif eşyaları ise küçük kolilere koymanızda fayda var.

Şehir İçi Nakliyat Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Evden eve taşımacılıkta; nakliye fiyatları, eşyaların alınan yerden, götürülecek yere kadar olan mesafeye ve eşyaların adedine (parça adedi veya koli adedi) göre belirlenir. Fakat bu fiyat; eşyanın durumuna göre farklılık gösterebilir.

Şehir İçi Nakliyatın Avantajları Nelerdir?

Şehir içi veya evden eve nakliyatın; birçok farklı avantajı vardır. Bu avantajlar şunlardır:

 • Okul, ev, iş yeri, hastane gibi yerlerde ki eşyaların; paketlenmesi ve taşınması sırasında zaman kaybı yaşamazsınız
 • Eşyaların taşınması ve paketlenmesini; profesyonel bir ekip yapacağı için herhangi bir problemle karşılaşma ihtimaliniz son derece düşüktür
 • Eşyalarınızın boyutuna ve miktarına göre; istediğiniz büyüklükte araç bulma konusunda bir problem ile karşılaşmazsınız
 • Taşınacak olan eşyalarınızın türüne göre; havalı poşet, karton kutu yada kağıt gibi malzemeler kullanacağından, taşınma sırasında eşyalarınızın herhangi bir şekilde zarar görmesine engel olmuş olursunuz.
 • Eşyalarınızın büyüklüğü nedeniyle, taşıma işlemini kendiniz yapmayacağınız için, sağlığınızı da riske atmamış olursunuz.
 • Nakliyat sayesinde; zamandan büyük ölçüde tasarruf sağlayarak, yeni evinizde kısa sürede, kendinize ait bir düzen oluşturmanız kolaylaşır.

Şehir İçi Nakliyat Nasıl Yapılır?

Şehir içi nakliyat işleminin en temel kuralı; güvenilir ve taşıma işlemini sorunsuz şekilde gerçekleştirebilecek bir nakliyat firması bulmaktır. Bunun için öncelikli olarak yapılması gereken, sağlıklı ve iyi bir araştırma yapılmasıdır. Günümüzde internet ortamında gereken her türlü bilgiye kolayca ulaşıldığını göz önünde bulundurursak, aslında araştırma yapmak o kadar da zor bir işlem değildir. Sadece araştırma yaparken; fiyatlandırma, fiyata dahil olan hizmetler, araçların güzergahı, firma hakkında ki bilgiler, sigortalı taşıma hizmeti olup olmaması gibi konuların biraz daha dikkatli bir şekilde araştırılmasıdır. Eğer; problemsiz bir taşınma istiyorsanız, bu kriterlerin tamamını karşılayan bir firma olmasına dikkat edin.

Şehir İçi Nakliyat Planı Yapın

Nakliyat işleminden önce; ayrıntılı bir plan yapmak, hem size kolaylık sağlayacak, hem de taşınma sırasında herhangi bir problem oluşmasını önleyecektir. Planlama işlemini; eşyaların gruplandırılması, numaralandırılması, hacim ve boyutlarının belirlenmesi, önceliklerine göre ayrılması, kolilerin içinde ki eşyaların özellikleri ve adedi gibi özellikleri göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.

Şehir İçi Nakliyat Firmasında Doğru Seçim Nasıl Olmalı?

Taşınma işlemi sırasında; özellikle müşteriler tarafından en çok aranan şey huzur. Çünk taşınma anında karşılaşılacak en ufak bir aksilik bile, tüm günün huzursuz geçmesine yada güne huzurlu başlanmasının ardından, günün geriye kalan bölümünü huzursuz geçirmenize neden olabilir.

Bunun gibi problemlerle karşılaşmamak için, doğru nakliyat firmasını seçmek çok önemli.

Nakliyat firmasını araştırırken; fiyata dahil olan hizmetler, nakliyat firmasına ait araçların kullandıkları güzergah, nakliyat araçlarının özellikleri ve donanımı, ekibin profesyonel olup olmadığı, firmanın taşıma sisteminin nasıl olduğu, müşteri memnuniyetine verdikleri önem, nakliyat ücretlerinin neye göre belirlendiği gibi konularda bilgi almak gerekiyor.

Bu konularda ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, firma tercihini de bu ölçüde doğru yapmış olursunuz.
Çünkü; nakliyat işlemi sırasında herkes için önemli olan iki kavram var. Bu kavramlardan birisi zaman, diğeri de güven.

Bu iki kavram hem müşteri için, hem de firma için çok önemlidir. Bunlardan birisinin aksaması durumunda, iki taraftan birisi açısından olumsuz bir durum oluşacaktır. Bu da firmanın müşteri kaybetmesi yada o firmanın bir daha ki sefere o müşteriye hizmet vermek istememesi anlamına gelir. Bu nedenle iyi bir araştırma yapılmalı.

Şehir İçi Nakliyat Sıkça Sorulan Sorular

Nakliyat fiyatları taşınacak eşyanın miktarı, uzaklık, taşınma kat sayısı ve ek hizmetler gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Size en iyi teklifi sunmak için ücretsiz teklif al formunu kullanabilirsiniz.

Profesyonel ekibimiz, özel ambalaj malzemeleri kullanarak eşyalarınızı güvenli bir şekilde paketler. Değerli eşyalar için ekstra koruma sağlamak için özel önlemler alıyoruz.

Evet, taşıma sırasında meydana gelebilecek olası zararları karşılamak için taşıma sigortası sağlıyoruz. Bu, eşyalarınızın güvence altında olduğu anlamına gelmektedir.

Bu web sitesi, web deneyiminizi iyileştirmek için çerez verilerini kullanır.
İncele
Sürükle