Arşiv Taşıma Hizmeti - Kiptaş Nakliyat - 444 0 771

Skip links

Arşiv Taşıma Hizmeti

Merkezi İstanbul da bulunan firmamız başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye de banka taşıma, arşiv taşıma hizmetleri vermektedir.

Bireysel ev taşıma hizmetlerinin dışında daha fazla özen ve teknik gerektiren banka taşıma hizmetleri, konusunda uzman kadrosu eşliğinde sağlanmaktadır.

Demirbaş eşyalar dışında oldukça önem taşıyan banka arşivleri, zarar görmeden karışmadan ve yıpranmadan taşınması gerektiği tüm personelimiz tarafından önemi asla unutulmayan bir konudur. Bireysel ev taşıma hizmetlerinden farklı olarak arşivlerin farklılıkları nedeniyle özel itina gerektiren banka arşiv taşıma hizmetleri kesinlikle konuya hakim personeller gerektirmektedir.

Aşağıda bir banka arşiv taşıma hizmeti teknik aşama detayları sunulmuştur.

Transfer organizasyon

Operasyon Hazırlık

– Operasyonun yapılacağı merkez lokasyonda fizibilite çalışmasına paralel uygun araç ve ekipman bilgi ve belgelerinin ulaştırılması. ( Araç ruhsat,yetki belgesi ve sigorta bilgileri)

– Operasyonda görevli personelin bilgi ve belgelerinin paylaşılması. (Güncel Sgk bildirgeleri/Adli sicil kayıtları)

– Operasyon başlangıcı öncesi, yapılan risk analizlerine paralel ilgili yetkililer ve çalışma personellerinin katılacağı güvenlik toplantısı.

Transfer Sürecindeki Genel Kriterler

– Kolilerin bulunduğu mevcut alandan, boşaltma alanına ulaşımına kadar her noktasında refakatçi personelin bulunup güvenlik tedbirlerine riayet edilmesi.

– Temin edilen ekipman dışında, tesisteki hiçbir araç gerecin izinsiz kullanılmaması.

– Kolilerin yükleme alanına ulaşımı esnasında dikkatle sevk edilip, tesis personelinin çalışma alanına engel teşkil etmeyecek şekilde taşınması.

– İlgili yetkili nezaretinde araca yüklenen kutuların sayımı.

– Araç yükleme işlemi tamamlandıktan sonra, ilgili yetkili nezaretinde mühürlenip irsaliyeye yazılarak kayıt altına alınması.

– Aracın merkez noktadan boşaltma lokasyonuna ulaşımı esnasında olabilecek kaza/arıza vb. durumlarda
hemen ilgili yetkiliye bilgi verilmesi.

– Boşaltma alanında ilgili yetkili onayı alınmadan aracın kesinlikle açılmaması.

– Transfer sürecinde hasar gören koli/kolilerin hemen ilgili yetkiliye bildirilmesi ve günlük raporlarda da kayıt altına alınması.

– Operasyon esnasında herhangi bir kolinin açılması, içindeki evrakların incelenmesi, fotoğraf,video vb. cihazlarla kaydedilmesi kesinlikle yasaktır. ( “Bilgi Güvenliği” kriterlerimiz ; böyle bir durum tespitinde çalışan personelin iş akdinin feshi ile birlikte adli suç duyurusunda bulunulacağını belirtmektedir.)

– Günlük sevikat raporlaması. ( Çalışan personel sayısı / Yapılan sefer sayısı ve transfer edilen kutu adetleri )