Evden Eve Nakliyatta Tüketici Hakları

Evden eve nakliyat firmalarından talep edeceğiniz ve alacağınız evden eve nakliyat hizmeti karşılığı ödediğiniz bedel sizi tüketici yapar. Evden eve nakliyat firmalarının sattığı ürün bir "hizmet"tir. Evden eve nakliyat firmalarının, bu bilgilere dayanarak  tüketici yararını gözetip gözetmediğine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Piyasada halihazırda çok fazla bulunan ve mütemadiyen de çoğalan evden eve nakliyat firmaları, uyguladıkları sözde kampanyalar ile tüketiciyi kandırmaya yönelik eylemlerde bulunabilmektedir. Bu tarz evden eve nakliyat firmalarının evden eve nakliyat  sektöründe uzun vadede barınmalarının mümkün olmadığı ancak hizmeti satın alan tüketicilerin zararlarının da tazmin edilmemesinden doğan memnuniyetsizliğin ve sektördeki diğer evden eve nakliyat firmalarına karşı duyulan güvensizliğin had safhalara ulaştığı gözlenmiştir.

Kiptaş evden eve nakliyat firması, sorunlu satıcı olmanın tam tersine sorumlu satıcı olarak tüketici yararını sonuna kadar gözetmektedir. Kişiye özel sunulan ödeme çözümleri ve kolaylıkları ve sigortalı taşımacılık, depolama hizmetleri gibi tüketiciyi memnun eden diğer unsurlar bir evden eve nakliyat firmasında ısrarla aranması gereken özelliklerden sadece bir kaçıdır.

Tüketici yararını gözetebilmek için, satıcı olarak tüketici haklarını biliyor olmak gerekmektedir. Memnuniyetle sonuçlanmış, kaliteli alışverişin bilinçli tüketici ile yapılabileceği de yadsınamaz bir gerçek olduğu için Kiptaş evden eve nakliyat firması olarak, bilgilenmeniz ya da yeniden hatırlayabilmeniz için tüketici haklarını sizlere sunuyoruz.

 

Temel İhtiyaçların Karşılanması Hakkı
İnsanın insan olmaktan doğan ve hayatını devam ettirebilmesi için gereken asgari ihtiyaçlarını karşılayabileceğini belirten bu hak tüketicinin en temel hakkıdır. Bu temel hakları Fizyolojik ihtiyaçlar (açlık susuzluk), Güvenlik ihtiyaçları (güven duyguları), Sosyal ihtiyaçlar (ait olma sevilme), Benlik ihtiyacı (saygınlık başarı), Kendini geliştirme ihtiyacı (ünlü bir bilim adamı olmak gibi) olarak sıralamak mümkündür.


Güvenlik ve Güven Duyma Hakkı
Bu hak tüketiciye sunulan mal ve hizmetlerin tüketicinin hayatını ve sağlığını normal şartlar altında tehlike düşürmeyecek derecede güvenilir ve kaliteli olmasını ifade eder.

Bilgi Edinme Hakkı
Bu hak tüketicinin satın alacağı mal ve hizmetin ne olduğunu ne işe yaradığını ne kadar
dayanacağını herhangi bir aldatmaya fırsat verilmeksizin açık bir şekilde bilmesidir. Tüketiciye verilen bilgilendirme hizmeti piyasadaki diğer mallarla mukayese etmesini sağlar.

Seçme Hakkı
Tüketicinin alacağı mal ve hizmeti seçme hakkını ifade eder. Bu sebeple tüketiciye
alternatif mal ve hizmetler sunulmalıdır. Tüketicinin temel hakları arasında yer alan seçme hakkı kapsamında rekabetçi fiyatlar ve karşılaştırabileceği diğer mal ve hizmetler tüketiciye sunulmalıdır.

Sesini Duyurma Hakkı
Tüketicinin kendisi hakkında alınan kararlara tüketici örgütler aracılığıyla doğrudan ya da
dolaylı bir biçimde katlamalarıdır. Örgütlü bir tüketici grubunun sesini ilgili mercilere duyurmada şansı oldukça fazladır.

Tazmin Edilme Hakkı
Tazmin edilme hakkı ayıplı bir mal satın alan ya da kendisine noksan bir hizmet sunulan
tüketicinin bu mal ya da hizmet dolayısıyla uğradığı zararı giderilmesi ve genel anlamda haklarının korunması amacıyla gerekli yasal tedbirlerin alınması ve etkin bir şekilde uygulanmasıdır. Eğer tüketicinin aldığı mal kusurlu ise bazı yasal hakları vardır. bunlar gerçekleşmez ise tüketici hakem heyeti ya da tüketici mahkemelerine gidilebilir. Bu mahkemeler tüketici haklarını korumaya yöneliktir.

Eğitilme Hakkı
Tüketicinin eğitimi bireyin ekonomik faaliyetlerini yönlendirme ihtiyaçlarını karşılamak
ve Pazar etkilenme gücünü arttırmayı hedef alan eğitim ve bilgilendirme yatırımı olarak tanımlanabilir. Eğitim programlarını temel amacı tüketiciye ihtiyaç duyduğu bilgileri nerede ve nasıl bulacağını bilgiyi nasıl değerlendireceğini ve kullanabileceğini öğretmektir.

Sağlıklı Bir Çevreye Sahip Olma Hakkı
Yaşama hakkının temel şartlarından birini oluşturan ve vazgeçilmez nitelikte olan temel
tüketici haklarından birisi de sağlıklı bir çevrede yaşamaktır. Ülkemizde de çevreyle ilgili gelişmeler uluslar arası gelişmeler ile paralel bir seyir takip etmiştir. 1982 anayasasının 56. maddesinde ve 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunun 18 ve 19. maddelerinde de tüketicinin çevre sağlığı açısından korunması hükümlerine yer verilmiştir.

Tüm bu maddelere ek olarak tüketicinin şikayeti hakkında söz edebiliriz. Tüketicinin şikayet hakkı herhangi bir olumsuzlukla karşılandığında olumsuzluğu giderilmesi için ilgili kurumlara ya da yetkili makamlara müracaat etme hakkını içermektedir.

Yorumda Bulunabilirsiniz

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

sigortalı Eşyalarınız, evden eve nakliyat işlemlerinde, nadir yaşanabilecek hasarlar karşısında taşıma sigortası kapsamında taşınmaktadır. Sigortalı taşıma hizmetlerinde hasarlar ödenene kadar ödeme talep edilmemektedir.

Nakliyat ve Ambalaj

nakliyat ambalajlama Ambalajlama bütün evden eve nakliyat firmaları tarafından üzerinde durmaları gereken önemli bir noktadır. Zira ustaca ambalajlanmış eşyalarınız sıfır zararla gideceği yere kadar sorunsuz bir şekilde taşınır.

Ofis Taşımacılığı

ofis nakliyatı Sadece ev eşyası değil her türlü iş yeri, mağaza, banka gibi nakliye hizmetlerini de vermektedir. İşyerinizde bulunan değerli eşyalar bünyemizde çalışan profesyonel personel tarafından özenle taşınmaktadır

Nakliyat ve Depolama

depolama Taşınılacak mekanın hazır olmaması durumunda ise sizlere sunduğumuz depolama hizmetinden faydalanabilirsiniz. Depolanacak eşyalarınız cinsine göre ayrı depolarda saklanmaktadır.

Nakliyat Hizmet Bölgelerimiz

evden eve nakliyat hizmet bölgeleri Bulunduğunuz şehirde profesyonel bir
evden eve nakliyat firması arıyorsanız, doğru adrestesiniz...

İstanbul

İstanbul da Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Küçükçekmece, Kadıköy, Bağcılar, Büyükçekmece, Üsküdar, Bahçelievler, Kartal, Pendik gibi tüm ilçelerde ev taşıma hizmetleri verilmektedir.

Ankara

Ankara da, Çankaya, Yenimahalle, Mamak, Sincan, Etimesgut, Altındağ, Polatlı, Gölbaşı, Çubuk, Beypazarı, Kazan gibi tüm ilçelerinde profesyonel ev taşıma hizmetleri verilmektedir.

İzmir

Egenin incisi İzmir de, Karşıyaka, Bornova, Gaziemir, Buca, Konak, Alsancak, gibi tüm ilçelerde ve İzmir çevre bölgelerinde ciddi ve profesyonel ev nakliyatı hizmetleri sunulmaktadır.